Přeskočit na obsah

Euroregion Pomoraví: Třetí kulatý stůl v rámci projektu FMP “Sdílejme zkušenosti” – Podpora cestovního ruchu a muzea lidových tradic

    Dne 29. 11. 2022 se uskutečnil v nádherném prostředí Muzea a galerie Domanín v malebné obci Domanín v pořadí třetí kulatý stůl projektu FMP „Sdílejme zkušenosti“ CZ/FMP/11b/10/140, tentokrát k problematice přípravy a budování vesnického muzea a s tím spojenými úskalími podpory lokálního cestovního ruchu. 

    Hlavním přednášejícím byl Josef Šlahůnek, který je majitelem a průvodce Muzea. Pan Šlahůnek se podělil o své zkušenosti, radosti i strasti při budování svérázného muzea, dokumentující život v regionu v posledních dvou stoletích. Exponáty jsou ve funkčním stavu, připravené i dnes sloužit svému účelu. Přednáška i následná komentovaná prohlídka vyvolala širokou diskusi a pro mnohé účastníky bylo i důvodem k zamyšlení nad krásou a účelností věcí minulých a nutností zachovávat dědictví po předcích. Účastníci si vyměnili zkušenosti o zachovávaní tradic ve svém okolí a možnostech jejích síťování, resp. výměně nezvyklých exponátů.