Přeskočit na obsah

Staňte se součástí německo-českého tábora na horské louce v Krušných horách! Registrace do 19.07.2022

  Společně s českou partnerskou organizací ČSOP Ophidia pořádá BUND Drážďany letos již podruhé česko-německý tábor Care4Nature.

  Od 15. do 21. srpna 2022 s námi můžete na týden vyrazit do Krušných hor a mít příležitost dozvědět se mnoho nového o péči o louky, poznat druhově bohaté horské louky a zapojit se do ochrany přírody velmi praktickým způsobem. Společně s mladými lidmi z České republiky a Německa se pobavíme a vložíme spoustu energie do ochrany biodiverzity v Krušných horách.


  Co můžete očekávat?
  Čeká vás pestrý program: zaměříme se na péči o horské louky kosou. Nikdy předtím jste kosou nekosili? Žádný problém: máme instruktora kosení, který nám pomůže s tradičním ručním kosením. Procvičte si všechny kroky při výrobě sena a vyzkoušejte si i další činnosti spojené s péčí o biotop. Kromě toho budou probíhat odborné příspěvky a exkurze a každý rok si také prohlédneme krásný Zechengrund a jeho nejbližší okolí. Těšit se můžete také na exkurzi na ekologickou farmu. Tam si vyrobíme vlastní sýr a pochutnáme si na výborném jídle. Večery trávíme hraním her nebo společným posezením u táboráku. Chceš se k nám přidat? Pak se zaregistrujte do 19.07! Těšíme se na vás!

  Kde se bude tábor konat?
  Tábor se uskuteční na česko-německé hranici v Krušných horách. Ubytováni budeme v penzionu v Oberwiesenthalu. Na naší každodenní cestě do pečovatelských oblastí budeme procházet krásným Zechengrundem s obřími kapradinami a vzácnými rostlinami, jako je arnika, modrá tarantule, ohnivá lilie a vlčí bob. Po cestě je také čas okusovat maliny a borůvky a cestou zpět skočit do chladivé vody.
  Oblast má dlouhou a zajímavou historii – na místech, kde horští zemědělci pásli dobytek, vznikly cenné louky a vřesoviště, které mají díky svému dřívějšímu využití vysokou přírodní hodnotu jako kulturní krajina a jsou domovem vzácných druhů.

  Projekt je financován:
  Německo-český fond budoucnosti, Nadace Heidehof a GLS Bank.

  Kdo se účastní?
  Tábor Care4Nature je určen především mladým lidem ve věku 16 až 27 let z Německa a České republiky. Počet účastníků je omezen na 20. Tak se rychle zaregistrujte a buďte toho součástí!
   

  Kolik to stojí?
  Toto dobrodružství vás nic nestojí! Účast na táboře, včetně cestovních nákladů, ubytování a stravování, je zdarma.


  Pokud máte zájem, pošlete e-mail na adresu naturschutz@bund-dresden.de a prohlédněte si reference na našich webových stránkách.
  Registrovat se můžete na adrese: www.bund-dresden.de/was-wir-tun/care4nature-camp/
  Těšíme se na vás!

  zdroj a kontakt:
  BUND Drážďany
  Kamenzer Str. 35 | 01099 Drážďany
  T. +49 351 27514800
  naturschutz@bund-dresden.de
  https://www.bund-dresden.de/