Přeskočit na obsah

Euroregion Beskydy: Propagace BESKYD u Baltského moře

    Česká a polská část Euroregionu Beskydy společně s LOT Beskidy (Lokalna Organizacja Turystyczna BESKIDY) se aktivně účastnila propagační akce „Bielsko-Biała i Beskidy w Ustce“, která proběhla 15. a 17. července v letovisku Ustka u Baltského moře. Širokým masám turistů, kteří každoročně přijíždějí k Baltu na rekreaci, byla prezentována turistická nabídka Beskyd, horalská kultura i regionální gastronomické speciality.

    Město Bielsko-Biała uspořádalo již po dvaadvacáté propagační turistickou akci s názvem Bielsko-Biała a Beskydy v Ustce, které se účastnil Euroregion Beskydy, Euroregion Těšínské Slezsko, Místní turistická organizace Beskydy (LOT), Slezské vojvodství, okresy Bielský, Těšínský, Żywiecký a města Bielsko Biała, Żywiec, Cieszyn a Frýdlant nad Ostravicí s atraktivní nabídkou volnočasových aktivit. Beskydy přivezly k Baltu živou horalskou kulturu prezentovanou horalskou kapelou Rajwach a zručnými řemeslníky. Nechyběly ani kulinářské speciality Beskyd a Podbeskydí. Bylo možné ochutnat pravou kyselicu, chleba se sádlem a škvarky, grilované vepřové rypáky, nebo studený i teplý oštěpek s brusinkami a kvašené okurky. Současná beskydská kultura byla prezentována například skupinou Big Band z BCK (Bielského kulturního centra) nebo výstavou malíře Floriana Kohuta s názvem „Strašidelná pole a větrem malovaná krajina“, která probíhá do 12. srpna v Baltském kulturním centru v Ustce. 

    Na pultu propagačního stánku turistické oblasti Beskydy byly distribuovány tiskoviny zaměřené na turistické cíle české a polské části Euroregionu Beskydy a další propagační tiskoviny zapojených subjektů zaměřené na letní a zimní turistickou nabídku Beskyd.

    Propagace Beskyd v Ustce včetně nákupu prezentačního stánku byla realizována v rámci projektu „Zveme vás do Beskyd“/ „Zapraszamy w Beskidy“, číslo: CZ.11.2.45/0.0/0.0/16_011/0003047, který je financován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Interreg V-A Česká republika – Polsko Fond mikroprojektů Euroregionu Beskydy. Příjemcem dotace je Lokalna Organizacja Turystyczna Beskidy, partnerem projektu je Region Beskydy.